Szoboravatás Dr. Sáringer Gyula akadémikus tiszteletére

11 éve hunyt el Sáringer Gyula nemzetközi hírű entomológus, kutató professzor, egyetemi tanár. A Növényvédelmi Intézet kutatóját tudományos tevékenysége alapján az MTA levelező, majd rendes tagjává avatták. Professzor úr 1993-96 között a Pannon Agrártudományi Egyetem rektori feladatait is ellátta, és egy ciklusban országgyűlési képviselőként tevékenykedett.

A Georgikon Alapítvány kezdeményezését szobrának felállítására sok szervezet, cég és magánszemély támogatta. Ennek köszönhetően 2020. január 17-én került sor az Orr Lajos szobrászművész által elkészített szobor ünnepélyes leleplezésére a Georgikon Kar szoborparkjában. A pályatársak nevében megemlékező beszédet mondott Tóth Miklós akadémikus, a volt hallgatók képviseletében Vig Károly muzeológus, igazgatóhelyettes szólt. A szobrot a család tagjaival együtt Pálmai Ottó kuratóriumi elnök avatta fel.

Köszönetünket fejezzük ki mindazoknak, akik a szobor felállítását támogatásukkal és anyagi hozzájárulásukkal lehetővé tették!