Keszthelyi gazdász énekeskönyv

A 2006-ban kiadott Keszthelyi gazdász énekeskönyv második, bővített kiadása 2024-elérhető a Georgikon Kiskönyvtár sorozat részeként.

A keszthelyi gazdásznak sokféle ismérve van, ezek közül a legfontosabb a gazdász-összetartozás érzésének megléte és működése, valamint a gazdásznóták szeretete és a nótázás gyakorlata.

Közös keszthelyi gazdász örökségünk részei a gazdásznóták és a mesterségek dalai, a himnuszaink, a népénekeink, a műdalaink és a slágerjeink. Elkísérnek bennünket életünk minden fontos eseményére; örömünket, bánatunkat is ki tudjuk fejezni általuk.

A Georgikon Alapítvány kuratóriuma támogatja a Keszthelyi gazdász énekeskönyv című kiadvány megjelentetésével a szerzők azon szándékát, hogy a Keszthelyen végzett vagy jelenleg a campuson hallgató egyetemisták kezében nívós gyűjtemény segítse a gazdásznóták gyakorlása, a közös nótázás élményének megélése mellett a zenekultúránk megismeréséhez vezető első lépéseket.

Köszönjük a szerzők fáradozásait a második, bővített kiadás létrehozásában. Munkájuk gyümölcse ez az igazán szép, tartalmas, jól használható énekeskönyv, amely az újdonság jegyében elektronikus változatban is elérhető lesz a Georgikon Alapítvány honlapjáról, néhai Kölűs Gábor professzor, örökös primus magister eredeti hangfelvételeivel együtt.

Király László
a Georgikon Alapítvány elnöke

A nóták hangzó anyagai ide kattintva érhetőek el.

Egyetemünk néhai professzora, Kölűs Gábor örökös primus magister eredeti hangfelvételei:
Tizenhárom ezüstpityke
Hullámzó Balaton tetején
Huszonegy
Juhászkutyák
A juhásznak jól megy dolga
Minap a Kadarcs mellett
A karádi faluvégen
Kék ibolya
Két út áll előttem
Kimentem a rétre
Kinek van, kinek nincs